دسته بندی نشده

خرید پارچه پیراهنی تابستانی

تابستان از گرم‌ترین فصول سال است که به منظور رهایی از آن باید در انتخاب نوع پارچه و لباس دقت بسیاری داشت. بسیاری از پیراهن‌هایی که در بازار بفروش می‌رسند، حاوی در صد هرچند کمی الیاف مصنوعی هستند که وجود چنین الیافی در پارچه باعث تشدید احساس گرما می‌شود. به همین منظور باید برای خرید پارچه پیراهنی تابستانی فاکتورهایی مانند درصد نخ طبیعی و الیاف بکار رفته در آن را به خوبی بررسی کرد. در ادامه این مقاله با تمامی این فاکتورها و انواع پارچه پیراهنی تابستانی بیشتر آشنا خواهید شد

 

پارچه پیراهنی تابستانی نخی

پارچه پیراهنی تابستانی نخی بهترین انتخاب برای رهایی از گرمای طاقت فرسا است. پارچه‌های نخی با استفاده از پنبه به وجود می‌آیند و در انواع مختلف و با کیفیت‌های متفاوتی در بازار‌ها وجود دارند. پارچه پنبه‌ای مناسب برای تابستان پارچه‌ای است که از وزن سبکی برخوردار باشد. استفاده از پارچه‌های نخی پنه‌ای مزیت‌های بسیاری را برای فرد به همراه دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به:

1. تنفس پذیری:

با توجه به بافت خاص و الیاف بکار رفته در پارچه های نخی پنبه‌ای این پارچه‌ها از قابلیت تنفس پذیری بالایی برخوردار هستند که همین امر باعث می‌شود تا فرد با پوشیدن آن‌ها احساس راحتی بهتری داشته باشد و کمتر عرق کند.

2. مقاومت بالا:

الیاف به کار رفته در پارچه‌های پنبه‌ای نخی از مقاومت بالایی برخوردار هستند که با توجه به همین امر می‌توان آن‌ها را برای طولانی مدت مورد استفاده قرار داد. 

علاوه بر مزیت‌های گفته شده با اشاره کرد که پارچه های نخی پنبه‌ای از معایبی نیز برخوردار هستند که از جمله آن‌ها می‌توان به:

3. چروک پذیری بالا:

الیاف نخی به راحی چروک می‌شوند و همین موضوع باعث شده تا بسیاری از تولید کنندگان پارچه، پارچه‌ها را ۱۰۰ درصد نخ تولید نکنند و با درصد کمی پلی استر آن‌ها را روانه بازار کنند.

4. آبرفت:

پارچه های نخی پنبه‌ای معمولا آبرفت دارند که به همین دلیل توصیه می‌شود تا قبل از دوخت این نوع پارچه‌ها یکبار شسته شوند و پس از آن مراحل دوخت روی آن‌ها انجام شود تا در زمان استفاده دچار تغییر سایز نشوند

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *